rock around the clock prod.

Rock´n´Roll jour 24-7!

Turné;

14/6 Hank T Morris & The Hydramatics/Umeå/Droskan.

14/6 Swedens Clearwater Revival/Umeå/Droskan.

15/6 Hank T Morris & The Hydramatics/Gällivare/Nunisparken (MS Meet).

15/6 Swedens Clearwater Revival/Gällivare/Nunisparken (MS Meet).

18/6 Fröken Fräken - a tribute to Sven-Ingvars/Säter/Säterdalen.

23/6 The Queen Of Rock´n´Roll - Linda Gail Lewis/Hedesunda/Skaparbyn.

24/6 The Queen Of Rock´n´Roll - Linda Gail Lewis/Årnes/Tessas Pub (Norway).

25/6 The Queen Of Rock´n´Roll - Linda Gail Lewis/Mysen/Privat (Norway).

26/6 The Queen Of Rock´n´Roll - Linda Gail Lewis/Marnardal/Högtun kultursenter (Norway).

27/6 The Queen Of Rock´n´Roll - Linda Gail Lewis/Stavanger/Påfyll (Norway).

28/6 The Queen Of Rock´n´Roll - Linda Gail Lewis/Kvinesdal/Bryggehuset (Norway).

29/6 The Queen Of Rock´n´Roll - Linda Gail Lewis/Byglandsfjord/Revsnes hotel (Norway).

30/6 The Queen Of Rock´n´Roll - Linda Gail Lewis/Eiken/Nostalgigåven (Norway).

1/7 The Queen Of Rock´n´Roll - Linda Gail Lewis/Östmark/Cafe Memphis.

2/7 The Queen Of Rock´n´Roll - Linda Gail Lewis/Karlstad/King Creole shop & café.

3/7 The Queen Of Rock´n´Roll - Linda Gail Lewis/Karlstad/King Creole shop & café.

6/7 Flaming Stars/Stockholm/s-s Blidösund.

10/7 The Queen Of Rock´n´Roll - Linda Gail Lewis/Skeppsvik/Skeppsviks Herrgård.

12/7 The Queen Of Rock´n´Roll - Linda Gail Lewis/Gävle/Södra kolonin.

12/7 Micke Wee´z/Gävle/Södra Kolonin.

13/7 The Queen Of Rock´n´Roll - Linda Gail Lewis/Kornsjöstrand/Marknad @ 14.00.

13/7 The Queen Of Rock´n´Roll - Linda Gail Lewis/Åshammar/Folkets Park @ 23.00.

13/7 Bullen Ström + Göran Ekman/Åshammar/Folkets Park.

14/7 The Queen Of Rock´n´Roll - Linda Gail Lewis/Junsele/Djurparken.

17/7 Rocket 88/Skeppsvik/Skeppsviks Herrgård.

19/7 The Queen Of Rock´n´Roll - Linda Gail Lewis/Marieby/Stenbrottet.

20/7 The Queen Of Rock´n´Roll - Linda Gail Lewis/Mariehamn/Åland.

20/7 Lalla Hansson/Jan Johansen/Monica Z & Jag (Lena Nilsson)/Visfestivalen i Lancashiresmedjan/Karlholm.

21/7 Claes Janson & Internationalorkestern - En hyllning till Totta Näslund/Lalla Hansson/Monica Z & Jag (Lena Nilsson)/Frillesås Visfestival/Frillesås/Hasses Loge.

23/7 The Queen Of Rock´n´Roll - Linda Gail Lewis/Säter/Säterdalen.

24/7 Billy Bremner Trio/Skeppsvik/Skeppsviks Herrgård.

25/7 The Queen Of Rock´n´Roll - Linda Gail Lewis/Älvkarleby/Pickadoll countryfestival.

25/7 Pickadoll Countryfestival/Älvkarleby - Tegelbruket/Nyströms Gård/Linda Gail Lewis/Don Redmon (solo)/Lasse Sigfridsson (från Lasse Stefanz).

26/7 Pickadoll Countryfestival/Älvkarleby - Tegelbruket/Nyströms Gård/Billy Bremners Rockfiles - a tribute to Rockpile/Cina Samuelsson/The Nightdrivers.

26/7 Billy Bremners Rockfiles - a tribute to Rockpile/Sandviken/Musik i Bruksmiljö.

26/7 The Queen Of Rock´n´Roll - Linda Gail Lewis/Västerås/Mässen.

27/7 Pickadoll Countryfestival/Älvkarleby - Tegelbruket/Nyströms Gård/Augie Meyers Quintet/Madricks - a tribute to Mavericks/Halm/Zin Creek/Sandby Cats.

28/7 The Queen Of Rock´n´Roll - Linda Gail Lewis/Löderup/Solhällan.

28/7 Augie Meyers/Löderup/Solhällan.

29/7 The Queen Of Rock´n´Roll - Linda Gail Lewis/Frillesås/Hasses loge.

29/7 Augie Meyers/Frillesås/Hasses Loge.

30/7 Augie Meyers/Säter/Säterdalen.

31/7 Augie Meyers Quintet/Umeå/Droskan.

1/8 Billy Bremner Trio/Tåget mellan Gävle- Rättvik.

2/8 Augie Meyers Quintet/Gävle/Södra Kolonin.

2/8 Leif Engwalls/Gävle/Södra Kolonin.

3/8 Forsbacka Countryfest/Forsbacka Wärdshus/Augie Meyers Quintet/Cina Samuelsson/Madricks - a tribute to Mavericks.

4/8 Augie Meyers Quintet/Stockholm/Zum Franziskaners bakficka.

6/8 Flaming Stars/Elvisafton/Hedesunda/Skaparbyn.

7/8 Augie Meyers Quintet/Oslo/TBC.

8/8 Augie Meyers Quintet/Stockholm/s-s Blidösund.

9/8 Per Persson från Perssons Pack/Gävle/Södra Kolonin.

9/8 Fröken-Fräken - "a tribute to Sven-Ingvars"/Gävle/Södra Kolonin.

10/8 Claes Janson & Internationalorkestern - en hyllning till Totta Näslund/Västerås/Mässen.

11/8 Claes Janson & Internationalorkestern - en hyllning till Totta Näslund/Stockholm/Zum Franzikaners Bakficka.

12/8 Claes Janson & The Wolf Organ Trio/Karlstad/King Creole.

15/8 Rohdes Rockers/Mölle/Hotell Kullaberg.

16/8 Rohdes Rockers/Hedesunda/Skaparbyn.

17/8 Rohdes Rockers/Uppsala/Bilutställning/Slottsparken.

17/8 The Queen Of Rock´n´Roll - Linda Gail Lewis/Uppsala/Bilutställning/Slottsparken/Honky Tonk Hill.

17/8 Rocket 88/Uppsala/Honky Tonk Hill.

18/8 Little Gerhard & Rocket 88/Västerås/Mässen.

20/8 Geraint Watkins Band/Säter/Säterdalen.

22/8 Geraint Watkins Band/Gävle/Musikhuset-Sjömanskyrkan.

23/8 Geraint Watkins Band/Malmö/Folk & Rock.

24/8 Geraint Watkins Band/Hedesunda/Skaparbyn.

25/8 Geraint Watkins Band/Stockholm/Zum Franziskaners Bakficka.

26/8 Geraint Watkins Band/Söråker/Folkets Hus.

27/8 Little Gerhard & Rocket 88/Säter/Säterdalen.

29/8 Geraint Watkins Band/Umeå/Droskan.

30/8 Geraint Watkins Band/Trondheim/SAS Radison.

31/8 Geraint Watkins Band/Sætervika/Kongo.

5/9 Tågrock/Tierp-Marma-Älvkarleby-Skutskär-Furuvik-Gävle/Rocket 88.

7/9 Fröken-Fräken - "a tribute to Sven-Ingvars"/Brålanda/Café Gula Huset.

8/9 Visfestivalen i Hedesunda/Skaparbyn (återkommer med artister inom kort).

9/9 Fröken-Fräken - "a tribute to Sven-Ingvars"/Söråker/Folkets Hus.

12/9 Billy Bremners Rockfiles - a tribute to Rockpile/Spanien.

13/9 Billy Bremners Rockfiles - a tribute to Rockpile/Spanien.

14/9 Billy Bremners Rockfiles - a tribute to Rockpile/Spanien.

15/9 Billy Bremners Rockfiles - a tribute to Rockpile/Spanien.

18/9 The Animals/Västerås/Konserthuset.

18/9 Shanes/Västerås/Konserthuset.

19/9 The Animals/Grästorp/Konserthuset.

19/9 Shanes/Grästorp/Konserthuset.

20/9 The Animals/Grästorp/Konserthuset. EXTRAKONSERT!

20/9 Shanes/Grästorp/Konserthuset. EXTRAKONSERT!

21/9 The Animals/Mölle/Hotell Kullaberg.

22/9 The Animals/Malmö/Folk & Rock.

27/9 Oktoberfest med Claus Saurcraut & Das Brathwürst Capelle/Gävle/Södra kolonin. 

28/9 Oktoberfest med Claus Saurcraut & Das Brathwürst Capelle/Karlholm/Folkets Hus.